Etkinlikler

Admin

 

 1)Manavgat-Rekreatif Macera Faaliyeti(3 Mart 2016)

Derneğimizin 2016 yılı faaliyetleri arasında bulunan ” Rekreatif Macera ” etkinliği Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleştik. Manavgat Oymapınar bölgesince bulunan ve içerisinde 40 bölüm,5 parkurdan oluşan macera parkında Spor Gönüllülerimiz kıyasıya aktivite yapara spor yapmanın keyfini yaşadılar. Etkinliğimizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen etkinlik sorumlumuz Beyza Ceren ÜNCÜ’ye teşekkür ederiz.

 
2)Eymir’de Pedallıyoruz Etkinliği (14 Mayıs 2016)

Dernek üyelerimize yönelik, fiziksek aktiviteyi yani sporu temel alan gerçekleştirmiş olduğumuz ilk etkinliğimiz Ankara Mogan Gölü’nde gerçekleştirdi. Üyelerimizle birlikte bisiklet kullandığımız etkinlikte, sağlıklı yaşam alışkanlığı ve hareketin hayatın rutin dengesi içindeki önemi üstünde durduk.

 

 

 

 

 


3)H.Ü Öğrencilerine Yelken Eğitimi (14-18 Haziran 2016)

Hacettepe Üniversitesi ve Spor Derneği işbirliğiyle düzenlenen Yelken kampı derneğimizin desteğiyle Yalıkavak Yelken Kulübü ve Beta Yelken Akademisinde gerçekleştirildi.Kampa 20’yi aşkın üniversite öğrencisi katılarak yelken öğrenme fırsatı yakaladılar.Üniversite öğrencileri Türkiye’deki tek örgün yelken dersini alırken aynı zaman da ders dışı faaliyetlerle de çok yönlü gelişim fırsatı yakaladılar.

 

 

 


 

4)Gönüllülerimizle Yemek (12 Temmuz 2016)

Derneğimizin etki alanı günden güne artarken; Muğla’nın Bodrum ilçesinde gönüllülerimizle bir araya geldik. Yemek derneğimizin işbirliği yaptığı Bodrum’un ünlü gurme restoranlarından olan Midyeci Şehmus Usta’da gerçekleştirilirken Spor gönüllülerimiz de farklı lezzetleri deneme fırsatı buldular.

 

 

 

 


5)Berlin Yelken Yarışı (28-30 Ekim 2016)

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen ‘Opti Team Race’ yarışları 28-30 Ekim tarihleri arasında Wannsee gölünde gerçekleştirildi. Spor Derneği‘nin desteğiyle yarışa katılan sporcularımız; 14 ülkenin kıyasıya rekabet ettiği yarışta; ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Hatırlayacağınız üzere sporcularımız ferdi yarıştığından dolayı söz konusu yarışmaya katılamıyordu ve derneğimizin verdiği koordinasyon desteğiyle yarışalara katılmaları sağlanarak ülkemiz uluslararası düzeyde Almanya’daki bir yarışta temsil edilmiş oldu.

 


6)Tiyatro Etkinliği (2 Kasım 2016)

2 Kasım 2016 Çarşamba Günü Saat 20.00’da Şinasi Sahnesi’ndeki “Rumuz Goncagül” isimli tiyatro oyununu TFFHGD’nin davetlisi olarak Ankara hakem camiası ile birlikte izledik. Yönetim Kurulu üyelerimizle Hakem derneği arasında güzel bir iletişim ortamı sağlanmış oldu. Organizasyonda ve oyunda emeği geçen herkese teşekkürler.

 
7)Denize Yelken ile İlk Adım (5 Şubat 2017)

Spor Derneği , T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ataşehir Belediyesi ve Kalamış Yelken Kulübü işbirliğiyle “Denize Yelken İle İlk Adım” sosyal sorumluluk projesi düzenlendik.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gençlik Spor Bakanlığ’ına bağlı Sincan Gençlik Merkez’inden gelen 20 Ankaralı çocuk 4 Şubat Cumartesi günü Kalamış Yelken Kulübü Dr. Asım Macit Eğitim Tesisleri’nde ilk kez deniz görmenin heyecanını yaşarken aynı zamanda yelkenli tekne ile denize çıkarak ilk deniz tecrübelerini yaşadılar.

Kalamış Yelken Kulübü eğitmenleri tarafından öğrencilere, yelken sporunun ne olduğunu, doğanın gücünü; bilgi ve beceri ile birleştirip yelkenli teknenin sevk ve idaresini, teknik ve taktikle hedefe ulaşılması gibi konularında bilgiler verildi.

Yelken Sporunu ilk kez deneyimleyen 10-14 yaş grubu arasında toplam 20 öğrenci, düzenlenen sosyal sorumluluk projesi sayesinde bir araya gelerek deniz, doğa ve suyla emniyetli ve eğlenceli bir şekilde rüzgâr ve yelken ile tanışarak doyasıya bir gün geçirmelerini sağladık.


8)2.Denize Yelken ile İlk Adım (28 Şubat 2017)

Denize Yelken ile İlk Adım projemiz 2. Etkinliği ile devam etti. Bu sefer de denize kıyısı olmayan Ataşehir semti Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’ndeki gençlerimizi yelken sporu ile buluşturduk…

 

 

 

 


9)Malatya Arguvan’dan Denize Yelken ( 1 Nisan 2017)

Denize Yelken ile İlk Adım projemiz kapsamında bu sefer de Malatya Arguvan’dan çocuklarımızı deniz ve yelken ile buluşturduk. 16 çocuğumuzun katıldığı etkinliğimizde deniz deneğimin yanı sıra denizcilikte kullanılan bağları öğrenen çocuklarımız ; sporun eylendirici ve öğretici yönüyle tanışarak unutulmaz bir gün geçirdiler…

 

 

 

 


 

10)Bingöl Yayladere’den Denize Yelken ( 7 Mayıs 2017)

Denize Yelken ile İlk Adım projemiz 4. etkinliği ile gelenekselleşerek tüm Anadoludaki gençlerimize sırayla ulaşmaya devam etti. 7 Mayıs Pazar günü gerçekleşen etkinliğimizde Bingöl Yayladere’den gelen gençlerimizi deniz, rüzgar ve yelken ile buluşturduk. 22 gencimizin katıldığı etkinliğimizde gençlerimiz doyasıya bir gün geçirdiler.

 

 

 

 


11)H.Ü’ye Kamp Desteği (12-15 Haziran 2017)

Spor Derneği ve Hacettepe Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Yelken Kampı derneğimizin desteğiyle 12-15 Haziran 2017 tarihinde Yalıkavak Yelken Kulübü’nde gerçekleştirildi. Kampa 15’i aşkın üniversite öğrencisi katılarak yelken öğrenme fırsatı yakaladılar.Üniversite öğrencileri Türkiye’deki tek örgün yelken dersini alırken aynı zaman da ders dışı faaliyetlerle de çok yönlü gelişim fırsatı yakaladılar.

 

 

 

 


 

12)Bowling Etkinliği (28 Şubat 2018)

TFFHGD‘nin davetlisi olarak 28 Şubat 2018 Bilkent RollHouse’da katıldığımız bowling turnuvası çarşaba günü gerçekleştirildi. Düzenlenen organizasyona, aileleri ve arkadaşlarıyla katılan TFFHGD ve Spor Derneği üyeleri eğlenip stres atarken bir yandan da kıyasıya bir mücadele verdiler. Turnuva sonucunda “En Skorer Kadın Oyuncu” ve “En Skorer Erkek Oyuncu’ya” da kupa ve madalyalar verildik.

 

 

 


13)Olimpik Sporcu Yetiştirmek için Büyük Adım (12 Mart 2018)

Proje koordinatörü olarak yer almış olduğu Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi (OSYP) kapsamında , 360 çocuk (8-12 yaş) yelkene özgü geliştirilen test bataryası ile yaz boyunca taranmıştı. Yapılan taramanın ardından 40’a yakın çocuğumuz yelken kulübünde temel yelken eğitimi alarak; müsabık yelken sınıflarında başlangıç düzeyi olan optimist ile sporculuk kariyerine başlamışlardı.

Bilimsel literatüre göre oluşturulan sportif test  bataryası ile tespit edilen “yelkene yatkın” çocukların, yelkene devam edebilmesi için hazırlanmış olan protokol, belediye meclisinde oylanarak yürürlüğe girmişti. Almış olduğumuz yönetim kurulu kararımızla projenin koordinatörü olarak imzalanan protokolün işletilmesini ve sürdürülebilirliğini sağlayacağız.