Genel

66. Gillette – Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Sahiplerini Buldu

66. Gillette – Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Volkswagen Arena’da düzenlenen törenle verilirken, Avrupa ve Dünya Şampiyonu, Olimpiyat ikincisi milli güreşçimiz Rıza Kayaalp “Yılın Sporcusu” ödülünün sahibi oldu. Rıza Kayaalp ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun elinden aldı. 

1954 yılından bu yana okuyucularının oylarıyla belirlenen “Sporun En İyileri” bu yıl sporcuların 2019 yılında gösterdikleri performanslara göre değerlendirilirken, spor dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Hijyen kurallarına uyulmasının yanında sosyal mesafe önlemleri alınarak, girişte ateş ölçümleri yapıldı ve hazırlanan özel hijyen kitleri dağıtıldı.

Öte yandan bu yıl düzenlenen “Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri”nde oy verenlerin desteği ile öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda TMOK ve MEB iş birliği sonucunda öğrencilere tablet bağışı yapıldı.

Volkswagen Arena’da coronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz düzenlenen ödül törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, Teknik Direktör Mustafa Denizli, Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu ve davetliler katıldı.

Spor tutkunlarının yakından takip ettiği ve heyecanla beklediği ödül töreninde; Erdoğan Demirören Büyük Ödülü’ne Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ layık görüldü. Yılın Sporcusu seçilen Rıza Kayaalp, ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan aldı.

Gecede; Yılın Antrenörü Şenol Güneş, Yılın Futbolcusu Çağlar Söyüncü ve Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Merih Demiral seçilirken, Sümeyye Boyacı hem Yılın Kadın Sporcusu hem de Yılın Paralimpik Sporcusu olarak 2 ödül birden aldı. Cimnastikte tarih yazan İbrahim Çolak özel ödüle layık görülürken, Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Merih Demiral ödül törenine videolu mesaj göndererek teşekkür etti.

Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerini alan isimler şöyle:

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Merih Demiral 
İslam Çupi Milliyet Spor Extra Özel Ödülü: U19 Genç Kız Voleybol Milli Takımı
HDI Sigorta Özel Ödülü: Ozan Tufan 
Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu: Sümeyye Boyacı 
Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ 
Gillette Özel Ödülü (E-spor): Fenerbahçe E-Spor 
Gillette Yılın Futbolcusu: Çağlar Söyüncü 
Vestel Özel Ödülü: Eda Erdem / A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı 
Yılın Takımı: A Milli Futbol Takımı 
Milka Yılın Kayak Sporcusu Özel Ödülü: Sıla Kara 
Namık Sevik Özel Ödülü: Afşin Yakupoğlu 
Altınyıldız Classics Özel Ödülü: İbrahim Çolak 
Yılın Paralimpik – Engelli Sporcusu/Takımı: Sümeyye Boyacı 
Yılın Gillette Gibi Hareketi Özel Ödülü: Enis Destan – Altınordu 
Yılın Antrenörü: Şenol Güneş 
Yılın Sporcusu: Rıza Kayaalp 

Kaynak: TMOK

İlgili yazılar

Spor Zirvesindeyiz

Admin

18 Mart

Admin

Ali Öcal’ın İsmi Tesislerimizde Yaşayacak

Admin