Genel

Başkan Hasan Arat Tebrik

Türk sporunun asrılık çınarlarından Beşiktaş J.K’de yapılan olağanüstü seçimli genel kurul sonucunda başkanlığa seçilerek kulübün 35. Başkanı olan Sn. Hasan Arat’ı ve Yönetim kurulunu tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

Spor Derneği Yönetim Kurulu

Hasan Arat Yeniden EOC Yönetiminde


Hasan Arat Kimdir ?
Hasan Arat, kişisel internet sitesindeki verilere göre 1959 yılında Adana’da doğdu. Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 70’li yıllarda Adana Demirspor ve Beşiktaş’ta profesyonel basketbol oynadı.1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından ‘Yılın İşadamı’ ödülüne layık görüldü. 1998-2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde Süleyman Seba başkanlığındaki yönetim kurulunda ikinci başkanlık görevinde bulundu. İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’na aday olması sürecini yönetti ve birçok olimpiyat komitesinde yöneticilik yaptı.

Kasım 2019’da Dünya Atletizm Konseyi İcra Kurulu’na kabul edildi ve İcra Kurulu Risk Komitesi Başkanı görevi devam ediyor.

Gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi Novo Invest’in ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Arat, aynı zamanda Dome Group’un kurucusu ve Beymen Group’un ise yönetim kurulu başkan yardımcısı.

 

İlgili yazılar

6 Şubat, Unutmadık

Admin

18 Mart

Admin

10 Kasım

Admin