Genel

Çocuklarımız ve Spor Kulüplerimiz Sahipsiz Değildir

Çocuklarımız ve Spor Kulüplerimiz Sahipsiz Değildir. Adli Süreçin Hızla Tamamlanmasını Bekliyoruz.

2201544697 sayılı Cimer talebinde, Muğla’nın Bodrum ilçesinde resmi faaliyet gösteren spor kulüplerimizin engellendiği ve saldırıya uğradığını ifade etmiştik. Söz konusu başvurular üzerine devletimiz gerekli kanuni mevzuatı uygulayarak saldırgan çetelere hak ettiği yanıtı vermesine rağmen; saldırıyı gerçekleştiren şahıslar hakkında, zorla getirme kararı uygulanamamaktadır. Bununla birlikte, geçen süreçte 14.07.2022’de yapmış olduğumuz 2203150717 sayılı başvuruya rağmen, konumlar değişse de çeteleşmenin değişmediği konusunda artık çoçuklarımıza zarar veren durumlar da meydana gelmektedir.
Bodrum’un Gündoğan ilçesinde 16.08.2022 akşam sularında vuku bulan olayda, Casa Costa isimli otele bağlı su sporları teknesini kullanan şahıs ya da şahıslar faaliyetleri engellemek için kasıtlı olarak çocuk ve eğitmenlerimizin üstüne çıkmıştır. Olayı gören sahildeki vatandaşların olaya sert tepki göstermesiyle konu, kolluk kuvvetleri üzerinden yargıya intikal etmiştir. Rant ve çıkar amaçlı olarak, spor yapan çocuklarımızı hedef alan ve canına kast eden bu canilerle ilgili gerekli cezai işlemin misliyle uygulanmasının gereğini saygılarımızla arz ederiz.

Türkiye Spor Kamuoyuna Duyurulur,

Saygılarımızla,

Türkiye Yelken Federasyonu – Türkiye Spor Derneği – Türkiye Spor Yazarları Derneği – Tankay Sitesi – Bodrum Peynir Çiçeği Derneği

Vatandaşlar sert tepki gösterdiPlanlı saldırı öncesi çeteler beklerkenFaaliyetleri yarıda kalan çocuklarımız

 

23.8.2021 tarihinde, Muğla’nın Bodrum ilçesi, Göltürkbükü mahallesi Hekimköy Sitesi kıyı şeridinde, 1608229 sayılı Valilik olurunu gerçekleştirme yükümlülüğünü icra eden spor kulübü ve eğitmenine saldırı düzenlenmiş ve konu kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Gelişen süreçte yapılan adli ve idari incelemeler neticesinde; spor kulübümüze ve eğitmenlerine saldıranların söz konusu kamu arazisini işgal ettiği ortaya çıkmıştır. Bodrum Belediyesi’ne ait alanı işgal eden zorbaların, aynı zamanda da çocukların ve gençlerin bulunduğu bir ortamda, uyuşturucu kullanan kişi ya da kişileri şiddet eylemleri için aracı olarak kullandığı ortaya çıkmıştı. Yapılan tahkikat neticesinde, 02.11.2021 tarih ve E-38196220-756.99-68795 sayılı yazı ile kamu arazindeki işgallerin sonlanması için tahliye emri verilmiştir. Bunun yanı sıra, idari dosyada yaşanan cezai işlem ve tahliye kararına ek olarak, saldırıyla ilgili ceza davası süreçleri de Bodrum Cumhuriyet Savcılığı nezdinde devam etmektedir.

Devletimize bağlı spor kulüplerimizin ve paydaşlarının bu tarz eylemlerle sindirilemeyeceği ve sahipsiz olmadığı açıktır. Konuyla ilgili fiziksel tahliye süreçlerinin takipçisi olacağımızın ve kamu alanının amacına uygun olarak çocuk ve gençlerimize kazandırılması için konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi Türkiye Spor kamuoyunun dikkatine sunarız.

Konu spor medyasında nasıl yankılanmıştı ?

24 SaatAjansspor

 

İlgili yazılar

Yeni Yıl

Admin

2. MADALYAMIZ KAYAALP’DEN

Admin

TMOK Başkanı Uğur Erdener’e Yeni Görev

Admin