Genel

Ankara Barosu Tebrik

Ülkemizin ve Ankaramızın köklü sivil toplum kuruluşlarından olan ve 21 bin 319 kayıtlı avukatı bünyesinde barındıran Ankara Barosu’nun 67. Olağan Genel Kurulu 9 Ekim Pazar günü gerçekleşmiştir.

 

Seçimde 11.350 delegenin 7.416 sının oyunu alarak açık ara başkanlığa seçilen Sayın Av. Mustafa Köroğlu ve yeni yönetim kuruluna yeni dönemde başarılar dileriz.

Spor Derneği Yönetim ve Hukuk Kurulu

Av.MUSTAFA KÖROĞLU KİMDİR?
18 Kasım 1978 tarihinde Ordu’da doğdu. Ordu Atatürk İlkokulu’nu 1988 yılında, Ordu Anadolu Lisesi’ni 1996 yılında bitirdi. 1997 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu. 2001 yılında Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajına başladı. Avukatlık stajını Av. Semih Güner’in yanında tamamladıktan sonra 2002 yılında Ankara Barosuna kaydoldu. Avukatlık Stajı dahil olmak üzere 14 yıl süre ile Av. Semih Güner ile beraber çalıştı. Bu süreç içerisinde özellikle Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve İdare Hukukuna ilişkin hukuki uyuşmazlık, dava ve icra takiplerinin görülmesinde, sözleşmelerin hazırlanmasında, danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerinin yerine getirilmesinde görev yaptı. Enerji sektöründen müvekkillere danışmanlık ve dava takibi hizmetleri sağladı. 2002 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü mesleki faaliyetini, Temmuz 2016 tarihinden itibaren kurmuş olduğu “Köroğlu Avukatlık Bürosu”nda devam ettiriyor. Köroğlu mesleki konularda bir birçok panel ve organizasyonda konuşmacı olarak yer alırken, birçok baroda da eğitim faaliyetlerine katıldı. 2002-2004 yılları arasında Ankara Barosu Meslek İçi Eğitim Kurulu yazmanlığı görevlerinde bulundu ve mesleki atölye ve panel çalışmaları düzenlenmesinde görev aldı. 2004 yılında Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsü tarafından düzenlenen “Enerji Hukuku” sertifika programına katılarak başarı ile tamamladı. 2004-2006 yılları arasında Ankara Barosu Sinema Kulübü ve Ankara Barosu Dergisi Yayın Kurulunda Üye olarak görev yaptı. 2010-2016 yılları arasında Ankara Barosu Staj Kurulunda danışman avukat ve eğitmen olarak görev yapmış ve sırası ile yazman üye, Başkan Yardımcısı ve son olarak Kurul Başkanlığı görevlerinde bulunarak, kesintisiz olarak 6 yıl süre ile görev yaptı. 2014-2016 yıllarında Ankara Barosu TBB Delegesi olarak görev yaptı.

 

 

İlgili yazılar

İzmir

Admin

Tebrikler! Potanin Perileri

Admin

Türk Futbolunun Kara Gecesi

Admin