Genel

Protokol Sahada Uygulandı

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan iş birliği protokolü sahada da uygulanmaya başlandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi amacıyla iki bakanlık arasında imzalamış olduğu iş birliği protokolüne istinaden; pilot bir uygulamaya gerçekleştirildi.

Oryantiring Federasyonu Başkanı Sayın Hacer Akyüz ve Dağcılık Federasyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. Ersan Başar’ın Milli Eğitim Bakanlığı’da hazır bulunduğu uygulamada, öğretmen eğitimi yoluyla binlerce öğrenciye ulaşmak ve doğa yürüyüşü liderliği ve oryantiring öğretmek hedeflendi.

Uygulamaya, Dünya Okullararası Oryantiring Şampiyonası’na katılan ve kurulmasında kurucu başkanımız İbrahim Özgür Türkalp’inde katkıları olan Ayrancı Anadolu Lisesi takımı ve beden eğitimi öğretmenleri Dr. Pervin Avşar katıldı. Şampiyonlukları bulanan takımı, Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk karşılayarak; öğrencilerle birlikte bakanlık içerisinde kısa bir oryantiring uygulaması da yapıldı.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Oryantiring Federasyonu arasında, öğretmenlerin yetiştirilmesi ve dersler ve disiplinlerarası ilişkilendirme yapılarak oryantiring sporunun eğitim aracı olarak kullanılmasına yönelik işbirliği protokolü de imzalandı.

İlgili yazılar

Tarık Akan

Admin

Tebrikler Ramil

Admin

Türkiye, Amerika’nın Literatürünü Değiştirdi

Admin