Genel

Zorbalara Tahliye Kararı

23.8.2021 tarihinde, Muğla’nın Bodrum ilçesi, Göltürkbükü mahallesi Hekimköy Sitesi kıyı şeridinde, 1608229 sayılı Valilik olurunu gerçekleştirme yükümlülüğünü icra eden spor kulübü ve eğitmenine saldırı düzenlenmiş ve konu kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Gelişen süreçte yapılan adli ve idari incelemeler neticesinde; spor kulübümüze ve eğitmenlerine saldıranların söz konusu kamu arazisini işgal ettiği ortaya çıkmıştır. Bodrum Belediyesi’ne ait alanı işgal eden zorbaların, aynı zamanda da çocukların ve gençlerin bulunduğu bir ortamda, uyuşturucu kullanan kişi ya da kişileri şiddet eylemleri için aracı olarak kullandığı ortaya çıkmıştı. Yapılan tahkikat neticesinde, 02.11.2021 tarih ve E-38196220-756.99-68795 sayılı yazı ile kamu arazindeki işgallerin sonlanması için tahliye emri verilmiştir. Bunun yanı sıra, idari dosyada yaşanan cezai işlem ve tahliye kararına ek olarak, saldırıyla ilgili ceza davası süreçleri de Bodrum Cumhuriyet Savcılığı nezdinde devam etmektedir.

Devletimize bağlı spor kulüplerimizin ve paydaşlarının bu tarz eylemlerle sindirilemeyeceği ve sahipsiz olmadığı açıktır. Konuyla ilgili fiziksel tahliye süreçlerinin takipçisi olacağımızın ve kamu alanının amacına uygun olarak çocuk ve gençlerimize kazandırılması için konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi Türkiye Spor kamuoyunun dikkatine sunarız.

Konu spor medyasında nasıl yankılanmıştı ?

 

24 SaatAjansspor

 

 

Söz konusu Saldırı Nasıl Yapılmıştı ?

Kınıyoruz ve Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız

İlgili yazılar

WAFF’ın yeni Başkanı Uztürk

Admin

Ulusal Egemenlik

Admin

Halit Kıvanç

Admin