Genel

Basketbola Yeni Sponsor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Yemeksepeti arasında milli takımlar sponsorluğu için anlaşma imzalandı.

Sponsorlukla ilgili imza töreni TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Yemeksepeti Üst Yöneticisi (CEO) Mert Baki, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF ile Yemeksepeti yöneticilerinin katılımıyla Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törende konuşan Hidayet Türkoğlu, FIBA Avrupa Şampiyonası’nda (EuroBasket) mücadele eden A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın performansına değinerek, “Tiflis’teki grup maçlarının ardından ayağımızın tozuyla sizlerle burada buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. EuroBasket’te son 16’ya kalarak Berlin’de mücadele etmeye hak kazanan A Milli Erkek Takımımızı kutlamak istiyorum. Berlin’de yaşayan tüm vatandaşlarımızı Fransa ile oynayacağımız son 16 müsabakası için Arena Berlin’e davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kadın ve erkek milli takımlarında her kategorideki sporcularıyla gurur duyduklarını aktaran Türkoğlu, “Basketbol, heyecanın, birlikteliğin ve enerjinin çok yüksek olduğu bir spor. Bu yönüyle sporseverler için değeri sürekli artan bir çekim merkezi olmaktadır. Ligimizde artan rekabet dozu ve takımlarımızın uluslararası başarıları da basketbolumuzun cazibesini artırıyor. TBF olarak; ülkemizin önemli marka ve kurumlarının, basketbolu tercih etmeleri bizleri daha güçlü hedefler koymak için motive etmektedir. Sponsorlarımızla büyük basketbol ailemiz her geçen gün genişliyor.” diye konuştu.

Türkoğlu, Yemeksepeti ile yapılan anlaşmayla ilgili şunları kaydetti:

“Bugün Türkiye’nin gurur duyduğu markalardan olan ve milyonlarca kişiye ulaşan Yemeksepeti, ailemize katılarak basketbol milli takımlar resmi sponsoru oldu. Bu yaz bütün yaş kategorilerinde adından söz ettiren basketbol milli takımlarımız, ülkemizin en prestijli kuruluşlarından Yemeksepeti ile güçlerini birleştirerek yeni ve daha büyük başarılara yürüyecektir. TBF ve Yemeksepeti markalarının güçlü algısını bir çatı altında toplama başarısı gösteren, kendi çalışma arkadaşlarıma ve Yemeksepeti CEO’su Sayın Mert Baki olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Yemeksepeti ile yaptığımız anlaşmanın önemi, diğer bütün sponsorluklarımız gibi bizler için çok büyük. Kendilerinin Türk basketboluna ve milli takımlarımıza olan güvenlerinden dolayı heyecan duyuyoruz. Bu anlaşmanın camiamıza hayırlı olmasını diliyor, daha uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin başlangıcı olacağına inanıyorum.”

Mert Baki ise milli takımların resmi sponsoru olmalarından dolayı duyduğu mutluluğu paylaşarak, şöyle konuştu:

“Türkiye bir spor ülkesi ve bizim için milli formanın değeri paha biçilemez. Konu milli takımlar olduğunda tüm ülke tek yürek oluyoruz. Ay-yıldızlı formamızla ter döken milli sporcularımızı desteklemek, ülkemizi en iyi biçimde temsil etmelerine katkı sunmak bizim için büyük bir gurur ve onur vesilesi. Bu anlaşmayı maddi bir desteğin ötesinde görüyoruz. 2001 yılından bu yana faaliyet gösteren Yemeksepeti, 81 ilimizde 30 milyonu aşkın kullanıcısı, 60 bin iş ortağı restoranı ve 11 bin mahalle esnafıyla bir Türkiye markası ve Türkiye’nin basketbol milli takımlarına destek bizim için maddiyattan çok daha fazlası demek. Basketbolun pozitif ve birleştirici gücüne inandığımızı ve takımlarımız başarılarına yenilerini eklerken yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Bu konuşma vesilesiyle, başta TBF Başkanımız Sayın Hidayet Türkoğlu olmak üzere, tüm basketbol federasyonuna, sporcularımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

NTV

İlgili yazılar

İlhan Cavcav

Admin

Babalar Günü

Admin

Üst Üste 2. Kez Avrupa Şampiyonu

Admin