Genel

TSYD’DE OĞUZ TONGSİR YENİDEN BAŞKAN

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda mevcut başkan Oğuz Tongsir, üyelerin yoğun katılım sağladığı kongrede 499 oyla yeniden başkan seçildi. Diğer aday İsmail Er ise 196 oy aldı.

Dernek yönetim kurulumuz olarak yeniden göreve seçilen Sayın Oğuz Tongsir ve ekibini kutlar yeni görev sürelerinde başarılar dileriz.

TSYD HAKKINDA:

Türkiye’nin en önemli basın kuruluşlarından biri olan Türkiye Spor Yazarları Derneği ( TSYD) 14 Nisan 1963 yılında kurulmuştur. Bakanlar Kurulu kararıyla adının önüne Türkiye ibaresini alan TSYD, spor muhabiri, yazarı, foto muhabiri, televizyoncusu, internet yazarları, kameramanı ile güçlü bir meslek kuruluşudur. Türkiye çapında 1700 üyesi, 11 şubesi ve 81 il temsilciliği bulunmaktadır.

Türkiye Spor Yazarları Derneği ülkedeki spor müsabakalarında akreditasyonu yapan kuruluştur. Daha da açıkçası gazetecilerin spor müsabakalarını izlemesiyle ilgili her türlü organizasyon ve girişimini TSYD yapar.  Stadyumlardaki basın tribünlerinin kontrolü TSYD’dedir. Dernek, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve federasyonlar ile tam bir uyum içinde çalışmaktadır.

Türkiye Spor Yazarları Derneği aynı zamanda AİPS (Uluslararası Spor Basını Birliği)’nin Türkiye’deki temsilcisidir.

 

İlgili yazılar

Yeniden Hoşgeldin Ankara

Admin

Gençlerimizden yeni bir zafer

Admin

Ortaköy Saldırısı

Admin